Tanıtım

Almus Meslek Yüksekokulu, 1995 yılında Tokat İli’nin doğal cenneti olan Almus İlçesi’nde kendisine tahsis edilen 32 dönümlük yerleşke üzerine kurulmuştur. Okul binamız Almus Baraj Gölünün tam kıyısında bulunmaktadır. 2011 yılında faaliyete geçen yeni ve modern binası ile öğrencilerimiz için her türlü modern eğitim imkânı, branşında uzman öğretim elemanları tarafından sunulmaktadır. Aktif olarak eğitim-öğretime devam eden programlarımız;

  • Avcılık ve Yaban Hayatı
  • Sosyal Güvenlik
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
  • Laboratuar Teknolojisi
  • Ormancılık ve Orman Ürünleri
  • Posta Hizmetleri Programlarıdır.

Aktif olan 6 programımızda 6’sı öğretim üyesi olmak üzere toplamda 18 öğretim elemanı görev yapmaktadır.

Mezunlarımız Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı sonuçlar alarak, lisans düzeyindeki yükseköğrenim programlarına geçiş yapabilmektedir. Öğrencilerimizin mezuniyet alanlarına göre hangi lisans programlarına yerleşebilecekleri konusuna program tanıtımında yer verilmiştir. Meslek Yüksekokulumuzu tercih eden öğrenciler, programlarımızın niteliği dolayısıyla, KPSS sınavına girmek şartıyla diğer branşlara göre daha kolay bir şekilde kamu kuruluşlarına atanma şansına sahiptir. Okulumuzun mezun öğrencileri aynı zamanda, özel sektörün de tercih ettiği nitelikli ara elamanlar olarak sektörlerinde kolaylıkla iş bulma imkânına sahiptir. Örneğin; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı mezunları bakanlıklarda veya diğer kamu kurumlarında büro memuru, Posta Hizmetleri Programı mezunları dağıtıcı personel, Sosyal güvenlik Programı mezunları ise SGK’nın çeşitli kadrolarında memur olarak istihdam edilebiliyorlar. Diğer yandan Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı ile Avcılık ve Yaban Hayatı Programı mezunlarımız edinecekleri KPSS puanlarıyla Orman Muhafaza Memuru olabilmekte, Laboratuar Teknolojisi Programı mezunlarımız ise başta özel hastaneler ve sağlık kuruluşları olmak üzere, laboratuar hizmetleri ile ilgili her türlü alanda istihdam edilebilmektedirler.

Erek Mahallesi Çevreli Caddesi No:67 Almus/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.