Müdürün Mesajı

  • MÜDÜRÜN MESAJI

Açıklama: C:\Users\almus\Pictures\müdür.jpg

 

Meslek Yüksekokulumuz Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlı olarak Tokat ili Almus ilçesi Tufantepe mevkiinde 1995 yılında 32 dönümlük arazi üzerine kurulmuş, 1997-1998 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 2011 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine kapalı alanı 4500 m2 olan yeni eğitim binasında başlanmıştır. Meslek Yüksekokulumuz binasında 13 adet derslik, 2 adet amfi, 4 adet öğrenci araştırma ve uygulama laboratuarı, 1 adet bilgisayar laboratuarı, yemekhane ve kafeterya alanları bulunmaktadır. 

Yüksekokulumuz, 1’i doçent, 5’i öğretim üyesi doktor ve diğerleri de doktora, yüksek lisans eğitimlerini tamamlamış yada tamamlamak üzere olan toplam 17 öğretim elemanı ile neredeyse bir fakülte kadar güçlü kadrosu, mavi ve yeşilin büyülü buluşmasının sergilendiği eşsiz güzelliğe sahip kampus alanı ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin parlayan yıldızı olmaya aday olmuştur. Yüksekokulumuz, 2018 yılı itibari ile 500’ü bulan öğrenci sayısıyla, sahip olduğu istihdama yönelik bölümleriyle yalnızca Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin değil bölgenin de önde gelen Meslek Yüksekokulları arasında hak ettiği yeri almaya başlamıştır. Almus Meslek Yüksekokulu olarak amacımız sadece öğretim elemanı, bölüm ve öğrenci sayısı bakımından yüksek bir noktaya ulaşmak değil, aynı zamanda mezunlarının istihdam oranlarının yüksek olduğu nitelikli bir eğitimi sergilemektir.

Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak eğitimde niteliğin ve kalitenin yükselmesinin sadece akademik anlamda başarı elde etmekle sağlanamayacağı, aynı zamanda sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımlarla gençlerimizin üniversiteli olmanın bilincinde olması gerektiğinin kanaatindeyim. Bu düşünceden hareketle öğrencilerimizi akademik faaliyetlerin yanında sosyal ve kültürel aktivitelere teşvik ediyor onların çok yönlü gelişimlerine katkı vermeye çaba gösteriyoruz. Hem kampus alanımızın eşsiz doğal güzelliği hem sahip olduğumuz profesyonel basket, voleybol ve futbol sahaları hem de Almus ilçesinin öğrencilerimize sunduğu imkanlar ile öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz,

Değerli öğrenciler, bizlerin yöneticisiyle, akademik ve idari personellerimizle Almus Meslek Yüksekokulu ailesi olarak, sizlerle birlikte ülkemiz adına daha güzel geleceklere imza atmanın heyecanı içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyor, Saygılar Sunuyorum.

 

Doç. Dr. Fatih POLAT

  Müdür

 

Erek Mahallesi Çevreli Caddesi No:67 Almus/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.