Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı

  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı
  • Tanıtım


Program Hakkında:

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programının amacı; hızlı değişen ve gelişen iş dünyasının gereksinimlerini karşılayabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış, bilgisayar kullanımında uzman, büro yönetimi ilkelerini ve yöntemlerini profesyonelce kullanabilen, iyi insan ilişkileri kurabilen, yazıları on parmakla ve bakmadan, süratle yazabilen, her türlü büro teknolojisini kullanabilen, modern protokol bilgilerine sahip, yüksek düzeyde büro elemanları, büro yöneticileri ve yönetici asistanları yetiştirmektir.


Kabul Koşulları

Kabul Koşulları: Meslek yüksekokullarında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin Temel Yeterlilik Testi (TYT-Puanı)  sınavına girmeleri gerekmektedir. Sınavda baraj puanı uygulaması yoktur. Bu şartı sağlayan öğrenciler bölümümüzü tercih edebilirler. Eğitim-öğretim 4 yarıyıl ve 2 sene devam etmektedir.


Program kontenjanı: 25 kişidir.


Program mezunlarının, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Lisans düzeyindeki "Halkla İlişkiler", "Halkla İlişkiler ve Reklamcılık", "Halkla İlişkiler ve Tanıtım", "İşletme Bilgi Yönetimi", "Sağlık Kurumları İşletmeciliği" ve "Yönetim Bilişim Sistemleri" bölümlerine dikey geçiş imkanı vardır.

Erek Mahallesi Çevreli Caddesi No:67 Almus/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.